El VIH Notícies diverses Més d'articles de 50 persones

Un gran error indetectable

Foto Bruce Richman
Bruce Richman
Per què la reducció del risc de 96% no significa que encara teniu 4% de probabilitats de contraure el VIH. I per què no es tracta de ser detectable.

Mentre que les persones amb VIH i els nostres socis celebren l'ona revolucionària, l'estigma nerviós i l'estigma nerviós evidència, demostrant que les persones amb VIH amb una càrrega viral indetectable no poden transmetre el VIH, poden ser frustrants, com a mínim, quan les persones es comuniquen amb imprecisió i que som un risc important.

Per trencar barreres erigides durant trenta-cinc anys de por al VIH i les persones amb VIH, hauríem d'aprendre dels fets i estar atents a les maneres en què parlem de nosaltres mateixos, persones que viuen amb el VIH o la SIDA. A finals d'aquest mes, Campanya de prevenció d'accés llançarà un supervisor de precisió per ajudar, però, no obstant això, es tracta d'un error generalitzat que pesa en la meva ment:

Quan sentiu sobre el poder del tractament del VIH per reduir el risc de transmissió, podeu escoltar una estadística que indica:

"Disminuir el risc en 96%".

Aquest número és molt semblant i sovint s'utilitza malament.

Aquesta és la base de:

L'estudi marca HTPN 052 va descobrir que les persones amb VIH que van iniciar el tractament amb anterioritat havien reduït el risc de transmetre el virus als seus socis durant 96%. Aquesta és una bona notícia. Però no es basa en algú que ja havia aconseguit una càrrega viral indetectable. "96%" es basa en una transmissió d'algú que tenia una càrrega viral detectable. Efectivament, en funció d'aquest estudi, la càrrega viral indetectable redueix el risc en 100%. [1] [2] [3]

Més gran que la sida, utilitza un número que no només és imprecís, sinó que també es pot interpretar com un risc molt més gran. Més perjudicial del que seria!

Aquí teniu un gran exemple de com s'utilitza el nombre incorrectament:

Més gran que la sida (GTA), una de les agències de comunicació del VIH més influents dels EUA, ha comès aquest error en el seu hashtag #HIVBEATS amb una sèrie de vídeos. Un Davey tremolant Vídeo indetectable diu:

Davey Wavey: "Alguien amb VIH que no es pot detectar és molt menys infecciós i les probabilitats de transmetre el virus a algú més cauen a un nivell de 96%".

[ACTUALIZACIÓ: Des que vaig publicar aquest bloc, Més gran que la sida (GTA) s'ha eliminat el vídeo. ]

El que Davey està comunicant en efecte és: "Algú amb VIH que no es pot detectar representa un risc menor: com increïble, però encara hi ha risc!"

Efectivament, si Davey tenia un guió exacte que es basava en el mateix estudi que l'original de GTA, diria que algú que no es pot detectar és "menys probable que transmeti el virus a una altra persona" 100%"O simplement posa"no es pot transmetre el virus! " [1] [2] [3]

Fins i tot si 96% és el nombre correcte, la majoria de la gent en general no entendrà el que significa reduir el risc en un 96%.

Bruce Richman

Pop Quiz (només si vols conèixer les matemàtiques): un home que no té VIH és el fons davant d'un home amb VIH que està en tractament i que ejacula en ell. Aquest és el nivell més alt de risc. No s'especifica si la part superior té una càrrega viral indetectable. Quant (estadísticament) són aquests 96% en la reducció del risc?

  1. 4% risc per acció: possibilitat 1 en la transmissió 25
  2. 0,06% risc per acció: 1 possibilitat de transmissió en actes sexuals 1.667

Resposta: (b) és un 96% de reducció del risc original del sexe amb l'ejaculació per part de la persona amb VIH que no estava sota teràpia antiretroviral (ART).

En primer lloc, cal conèixer el risc original de l'acte de risc del VIH en aquest escenari. Aquest número és 1,43% per acció[4. ]

Per tant, calcular una estadística de 96% de la reducció del risc. Aquí teniu les matemàtiques: (risc d'actes sexuals sense ART: 1,43%) x 96% (reducció de risc) = 1,37%; 1,43 (risc per sexe sense art)% - 1,37% (quantitat reduïda) = 0,06% del risc per sexe actua amb el tractament precoç. Aquesta és una fracció merda a prop de zero.

El problema és que la majoria de la gent veuen 96% i suposa incorrectament:

"Encara hi ha un risc de 4%".

all-conra-aids

El GTA utilitza un número que no només és inexacte, sinó que també es pot interpretar com un risc molt més gran. Més nociu que abans!

Estem en una guerra contra l'estigma del VIH. Els missatges precisos i vàlids sobre el risc són crítics per com perceben les persones amb VIH per part dels altres i com ens sentim.

Les lluites per obtenir informació sobre el "perill" que representem als altres es reprodueixen repetidament en tot tipus d'abús sexual i no sexual d'interacció amb persones infectades amb el VIH a tot el món i ens deixen susceptibles a qualsevol tipus de dany i la injustícia fins i tot quan no hi ha risc real de transmissió. Tanmateix, com els mitjans de comunicació, ja que són més grans que els resultats relacionats amb la sida, la gent encara pensa que encara som un risc important.

Per què no és més gran que la SIDA i no la corregeix?

Campanya de prevenció d'accés I als seus membres fundadors del grup de treball amb el Dr Pietro Vernazza (comitè executiu, SOCI estudi; autor declaració suïssa), Simon Collins (comitè directiu, estudi PARTNER, fundador VIH i-BASE) i altres experts van contactar amb GTA per resoldre el problema. GTA va contestar que no es limita a les fonts dels CDC, que tenia curiositat per nosaltres, perquè, de fet, es va originar pel CDC es fa incorrectament. També van respondre que, atès que la majoria de la gent no sap que hi ha beneficis al tractament, que estiguin segurs que el 96% serveixen per combatre la desinformació i les pors irracionals contra les persones amb VIH.

Les persones que viuen amb el VIH i els nostres socis es mereixen millor.

El GTA té tot el dret a no estar d'acord amb el experts mundials de consens i crear una política que es limiti només a les fonts del CDC i com a resultat, el progrés en les seves comunicacions del VIH al mateix ritme que la burocràcia del govern dels EUA. Tanmateix, GTA no té dret a falsificar i representar malament la informació que exagera el risc que les persones amb VIH puguin "representar".

De GTA #AskTheHIVDoc, la millor font de vídeo en línia per a l'assessorament mèdic sobre el VIH / SIDA, té dret a afirmar que les persones amb una càrrega viral no detectable del VIH "Representen un risc de gairebé zero contaminació amb els seus socis sexuals en matèria de transmissió del VIH."Els vostres metges comunica el missatge correcte. Anem a encoratjar a GTA a fer-ho i fer-ho bé.

[ACTUALIZACIÓ: inicialment hem inclòs una crida a l'acció per animar GTA a actualitzar el teu vídeo indetectable. GTA ha eliminat el vídeo. Gràcies al personal que ens va ajudar a assenyalar el problema. Agraïm la voluntat de GTA d'escoltar les nostres preocupacions. ]

Un punt més: el video GTA se centra clarament en els beneficis de la prevenció com a tractament, que són extremadament importants, però el camí és complex i pot ser estigmatitzador. El missatge final del vídeo sembla que les persones amb VIH són responsables de provar i obtenir tractament per a la prevenció del VIH.

No només parlem d'eines de prevenció.

Per què jo? Aquesta és la pregunta gairebé inevitable
Per què jo? Aquesta és la pregunta gairebé inevitable

Us suggereixo fer un vídeo que se centri igualment en com aquesta notícia també dóna poder a les persones amb VIH i com canvia dràsticament la nostra salut emocional, sexual i reproductiva. Aquesta notícia destrueix l'estigma. Podem tenir bebès! Podem tenir relacions sexuals amb els nostres socis sense ansietat i por. Hi ha una imatge més gran de la prevenció.

Espero que aquest text serveixi de crida a l'acció per a persones amb VIH i els nostres simpatitzants per educar i conduir a la recerca d'una precisió basada en la ciència actual.

On trobem reptes com l'estigma, la discriminació política, la discriminació en el mercat de treball, fòbies de tot tipus i la manca d'educació són obstacles a la veritat.

La ciència està al nostre costat.

Bruce Richman

Cofundador i director executiu

Campanya de prevenció d'accés

Igual accés a la revolució de la prevenció

Segons la ciència, no estigmatitza

Segueix-nos a Twitter: @PreventionAC FB:PrevencióAC

Mira el meu altre blog: Loud & Clear: No detectable = no infecciós

I el Q & A POZ amb: No es pot detectar = no infecciosa? El repte d'explicar els resultats de l'estudi del VIH

[1] "Aquest marc validava que el tractament precoç de la infecció pel VIH té un benefici prevenció profund: els resultats van mostrar que el risc de transmissió del VIH a una parella no infectada es va reduir 96% "[Ref: Cohen MS, Chen YQ, M McCauley, et al; Equip d'estudi HPTN 052. Prevenció de la infecció pel VIH-1 amb inici de la teràpia antiretroviral. N Engl J Med 2011; 365 (6): 493-505. ] http://www.cdc.gov/hiv/research/biomedicalresearch/tap/index.html

(Nota: HPTN 052no l'informe final va ser publicat al juliol i va mostrar una reducció del risc% 2016 93 d'un tractament primerenc del VIH i de nou la reducció del risc de 100% de indetectable).

[2] "L'estudi HPTN 052 només va veure casos de transmissió d'ART que es van produir pocs dies després de l'inici de la teràpia. Si les transmissions es consideren només els que després dels primers sis mesos de TAR (com s'estipula en la declaració suïssa) l'eficàcia hauria estat 100% amb un risc zero de la transmissió ". http://www.smw.ch/content/smw-2016-14246/

[3] Doctor Júlio Montaner TED Parlar des de: http://www.aidsvancouver.org/hiv_in_the_news "La molt esmentada% de reducció en 96 risc de transmissió es troba a la HPTN 052 hauria de ser en realitat 100%, ja que alguns dels individus que la seroconversió durant l'estudi ho van fer abans del tractament amb TARGA que hi havia una possibilitat per tenir efecte. De fet, si vostè dóna el tractament l'oportunitat de ser indetectable amb el seu treball, tindrà zero transmissió "

[4] contra totes les probabilitats: quines són les vostres probabilitats d'obtenir el VIH en aquests escenaris? Trenton Staube, 26 March 2014

2 August 2016 • by Bruce Richmond

POZ.com https://www.poz.com/article/HIV-risk-25382-5829

Si heu de parlar i no heu trobat amb mi o Beto Volpe, aquesta és una opció molt més equilibrada, Beto, també podeu enviar el vostre missatge. Potser puc trigar una estona. Reviso els missatges al migdia, poc després, de fet, a les 20:00.
Cada vegada és més difícil per a mi, tot això, escriure.
I acabo necessitant un interval entre un paràgraf i un altre.

Però estigueu segurs d’una cosa que he après:

El temps i la paciència resolen gairebé tot!
----------------------------Intimitat Quan envieu aquest missatge, és implícit que heu llegit i acceptat les nostres polítiques de privacitat i gestió de dades [/ acceptació]

Lectures recomanades en aquest bloc

Suggeriments de lectura

Hola! La vostra opinió sempre importa. teniu alguna cosa a dir? Ja és aquí Té alguna pregunta? Podem començar aquí!

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu no desitjat. Esbrineu com es processen les vostres dades de comentaris.

Automattic, Wordpress i Soropositivo.Org, i jo, fem tot el que estigui en el nostre poder pel que fa a la vostra privadesa. I sempre estem millorant, millorant, provant i implementant noves tecnologies de protecció de dades. Les vostres dades estan protegides i jo, Claudio Souza, treballo en aquest blog 18 hores o dia per, entre moltes altres coses, garantir la seguretat de la vostra informació, ja que conec les implicacions i complicacions de publicacions passades i intercanviades. Accepto la política de privadesa de Soropositivo.Org Coneix la nostra política de privadesa

Cal xerrar? Intento estar aquí en el moment que vaig mostrar. Si no contesto, va ser perquè no ho podria fer. Una cosa de la qual pots estar segur. SEMPRE acabo contestant